logotype
image1 image1 image1

Галицький камерний здобув перше місце на фестивалі-конкурсі «Я там, де є благословіння»

Понад триста учасників долучились цього року до Міжнародного фестивалю-конкурсу духовної пісні та камерної музики «Я там, де є благословіння». Впродовж двох днів, 21-22 квітня, такий захід тривав у Тернополі і проводився вже восьмий рік поспіль. Більше тридцяти професійних та аматорських колективів і виконавців з Тернопільської, Львівської, Хмельницької, Івано-Франківської областей, а також Польщі та Грузії, демонстрували свої таланти у виконанні вокальних та інструментальних творів духовного спрямування. До речі, цього року камерну музику до програми фестивалю було включено вперше.

 Конкурсні випробування відбувались у перший день мистецького свята і проходили у трьох локаціях – обласному драматичному театрі, Українського Домі «Перемога» та в церкві Матері Божої Неустанної помочі. Оцінювало виступи учасників компетентне журі, до складу якого запросили відомих у краї діячів хорового та музичного мистецтва, науковців, викладачів. Головою журі був завідувач кафедри музикознавства та методики музичного мистецтва Тернопільського національного педагогічного університету імені В.Гнатюка, доцент, кандидат мистецтвознавства Богдан Водяний.

Серед учасників фестивалю цього року був і Муніципальний Галицький камерний оркестр під орудою Василя Феленчака. Представивши у конкурсній програмі фрагмент із Увертюри «Гебрили або Фінгалова печера» Фелікса Мендельсона та «Andante Festivo» Яна Сибеліуса, колектив здобув перше місце у номінації «Камерна музика». Друге місце посів чудовий колектив старовинної музики «Skuti Ensemble» із польського міста Ельблонг (художній керівник Марцин Скотніцкі).

Найкращі номери у виконанні конкурсантів прозвучали потім на урочистій імпрезі з нагоди відкриття фестивалю, яка відбулась на сцені обласного драматичного театру.

У цьому концерті оркестр виконав прелюд із опери Річарда Вагнера «Нюрнберзькі мейстерзінгери» та «Гімн ІІІ тисячоліття» Кароля Шимановського.

А завершилось дійство наступного дня в обласній філармонії церемонією нагородження та концертом як учасників та переможців, так і мистецьких колективів філармонії.

 

2023  Галицький камерний оркестр  Шаблоны Joomlajoomla templates