logotype
image1 image1 image1

Муніципальний Галицький камерний оркестр спільно з юною піаністкою записав «Концерт №1 для фортепіано з оркестром» Мирослава Скорика

Муніципальний Галицький камерний оркестр під орудою художнього керівника і диригента колективу, народного артиста України Василя Феленчака здійснив студійний відеозапис «Концерту №1 для фортепіано з камерним оркестром» Мирослава Скорика. Соло на фортепіано виконала випускниця Тернопільської музичної школи №1 імені Василя Барвінського Антоніна Журак. Цей твір, який ще називають «Першим Юнацьким концертом», було написано славетним українським композитором Мирославом Скориком у 1977 році для фортепіано і симфонічного оркестру.

 

Саме на нього впав вибір, коли на початку цього року маестро Феленчак запропонував директорці музичної школи №1 Ніні Яворській, аби кращі учні школи виступили з Галицьким камерним оркестром.

 Бажання випробувати себе у такій ролі висловила юна піаністка Антоніна Журак, яка займається у класі Любові Кривої. Об’єктом для цього творчого експерименту та тандему і став Концерт №1 Скорика.

«Ця музика викликає неабиякий інтерес в учнів-піаністів музичних шкіл, але відсутність у таких навчальних закладах усього розмаїття музичних інструментів симфонічної партитури не дозволяє дітям помузикувати з оркестром», - розповів Василь Феленчак.

Відтак маестро вирішив зробити власний переклад твору для складу камерного оркестру. «Даний переклад дає змогу бути реалізованим в умовах музичної школи; по суті, це твір для двох фортепіано і струнного квінтету. Він сформований так, що жодним чином не порушує музичної тканини авторського задуму, - пояснив Василь Феленчак. За його словами, переклад твору спрямований на розширення можливостей розвитку української фортепіанної музики, підтримку юних талантів.

«Твір життєрадісний, з джазовими ритмами і водночас філософський, зазвучав по-новому, більш м’яко і вишукано, - говорить педагог Любов Крива. - Для нашої учениці, багаторазової лауреатки обласних та міжнародних конкурсів Антоніни Журак - це прекрасний досвід не просто ансамблевої гри, а гри з оркестром! Вона цього дуже прагнула! Хоч і відчувала велику відповідальність за спільну справу».

У зв’язку з пандемією, наразі відбувся студійний відеозапис твору і його можна переглянути в мережі Інтернет. Однак сподіваємося, що незабаром тернополяни почують і «живе» виконання «Концерту №1 для фортепіано з камерним оркестром» Мирослава Скорика в перекладі Василя Феленчака на сценічних майданчиках нашого міста.

Переглянути відеозапис твору можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=eJSt7Xs4BAA&feature=share&fbclid=IwAR01wlYVWbTDl3eHunhWg1K2AB2IW3qel606a0qZA0sbC93G1WwLQXwMkRw

2023  Галицький камерний оркестр  Шаблоны Joomlajoomla templates