logotype
image1 image1 image1

Галицький камерний оркестр підготував для тернополян новорічний музичний подарунок

Як би не дивно це було констатувати, але так сталося, що останні десять років Муніципальний Галицький камерний оркестр 25 грудня проводив на сцені. Саме цього дня, незважаючи на офіційні дати вихідних чи робочих днів, колектив дарував слухачам новорічно-різдвяну програму, вплітаючи свій музичних голос у потужний всесвітній хор, який славить Різдво. І різдвяне вітання «Merry Christmas» чи то «Щасливого Різдва», яке кришталевим дзвіночком видзвонює у цей час в різних країнах світу, поздоровляючи, підтримуючи, звеселяючи, надаючи оптимізму та радості, звучало, за традицією, і в Тернополі, під час концерту Галицького камерного.

 Назви програм, звичайно, варіювалися. Це були і «Музика Різдва», і «Різдвяні мелодії», і «Дарунки Різдва», і «Вечір новорічної та різдвяної музики»… Дуже різними були й самі концерти. Художній керівник і диригент Галицького камерного, народний артист України Василь Феленчак завжди намагався зробити їх особливими і неповторними. У якійсь маестро додавав джазових ноток і там звучав Лерой Андерсен, десь вирішував зробити акцент на новорічних естрадних хітах, і лунали популярні пісні, як «Нехай іде сніг», «Щасливого Нового року», «Я бачив, як мама цілувала Санта Клауса» та «Це найчудовіший час у році», то робив акцент на новорічний кіномузиці і включав до програми саундтреки із відомих фільмів, як, скажімо, із «Один вдома», то мав настрій на класику, і тоді у залі на ритм «раз-два-три» кружляв вальс із оперети «Летюча Миша», балетів «Лускунчик» чи «Спляча красуня». Але обов’язковими складовими кожного з таких концертів були ніжна та тепла і щемлива «Тиха ніч» Грубера, рідні й близькі серцю галицькі колядки і неймовірний «Щедрик» Леонтовича, який, не звертаючи уваги на кордони та континенти, зараз лине світом як «Carol of the bell», роблячи його затишнішим, ближчим та святковішим для всіх.

Цього року через карантинні обмеження концерт із живим спілкуванням з публікою, безпосередньою присутністю глядачів у залі не проводили. Однак «Щедрик» і «Тиха ніч» у виконанні Муніципального Галицького камерного оркестру і цьогоріч все одно обов’язково звучатиме у Тернополі і не тільки – у відеозапису, який вже зробили артисти. Таку музичну відеозамальовку з кількох творів європейської новорічної музики можна було побачити на тернопільських каналах телебачення, на ютуб-каналі в Інтернеті. А все це для того, аби свято залишалося святом, незважаючи на жодні інфекції чи карантини, і музика була його обов’язковою складовою, адже вона створює настрій, надає натхнення, приносить радість і позитивні емоції.

Переглянути відеозапис різдвяних мелодій у виконанні Муніципального Галицького камерного оркестру можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=H-7cCrrk9-8

2023  Галицький камерний оркестр  Шаблоны Joomlajoomla templates