logotype
image1 image1 image1

Прекрасні картини, чудова музика, дух старовини та історія міста, яка оживала на полотнах: як художник Євген Удін дарував свої картини Тернополю під мелодії від Галицького камерного

Мистецька подія «Тернопіль – це місто, що надихає», яка відбулась у Тернополі 15 квітня, об’єднала під своїм крилом три творчі стихії: малярство, музику та історію. Історія знайшла своє відображення у місці проведення дійства, яким став Тернопільський замок. Цього дня Старий замок, як і наш рідний Тернопіль, був іменинником, адже саме 15 квітня 1540 року було дано королівський дозвіл на спорудження замку над Серетом Краківському каштеляну Яну Тарновському. Отож, 15 квітня 1540 року – день, коли з’явилась перша письмова згадка про Тернопіль і тернопільський замок, прийнято вважати офіційним днем його народження.

 

Саме ці історичні паралелі і привели 15 квітня 2021-го у Старий замок унікальну за своєю значимістю для міста імпрезу – церемонію передачі колекції авторських робіт видатного українського графіка, тернополянина, заслуженого художника України Євгена Удіна в дар рідному місту.

Євген Удін мешкає в Тернополі вже більше шістдесяти років. Свого часу у наше місто його привело велике кохання, але так сталося, що митець, розділив його з Тернополем. Відтак, даруючи Тернополю свою любов, художник відображав місто у своїх мистецьких роботах. Таких картин, - від начерку до живопису, за шістдесят років життя у Тернополі у творчому архіві Євгена Удіна зібралося більше п’ятисот. І от частину з них художник вирішив подарувати улюбленому Тернополю. Офіційну церемонію передачі першої частини колекції із тридцяти двох робіт було вирішено провести саме 15 квітня – з нагоди Дня народження міста.

«За його роботами можна відслідковувати історію розвитку нашого міста. Скажу більше, він не тільки малював його, а дуже часто формував майбутнє цього міста. Цей Ваш крок – це приклад для всіх», – наголосив міський голова Тернополя Сергій Надал, розповідаючи під час дійства про подарунок Євгена Удіна місту.

За словами мера, з 15 квітня 2021 року, в день заснування нашого рідного міста, розпочалось втілення ще однієї красивої ідеї – створення у стінах замку майбутнього Музею міста Тернополя, який покликаний стати його культурним центром, гордістю нашої громади. «І мені особливо приємно, що першим свої роботи музею передав художник світового рівня – Євген Удін, – підкреслив Сергій Надал. – Це безцінний дар місту та громаді. Тепер тернополяни та гості нашого міста зможуть побачити Тернопіль талановитими та унікальними «очима» Євгена Удіна».

Під час дійства за активну благодійну та громадську діяльність, вагомий особистий внесок у розвиток культури та мистецтва, передачу в дар місту Тернополю колекції авторських робіт з графіки та живопису для подальшого експонування у галереях міста та з нагоди Дня народження міський голова нагородив Євгена Удіна унікальним значком «Герб міста Тернополя».

А потім відбулось підписання офіційного документу на передачу колекції авторських робіт художника Євгена Удіна у дар місту Тернополю. На відповідному сертифікаті, виготовленому у двох примірниках, свої підписи поставили Сергій Надал - міський голова Тернополя та Євген Удін - заслужений художник України, графік, один із співзасновників обласної організації спілки художників України, голова громадської організації «Євген Удін і компанія».

Своїми враженнями, думками та емоціями від події ділились з присутніми також поет, композитор, драматург, режисер, бард, громадський діяч, голова Тернопільської обласної організації Національної спілки письменників України, депутат Тернопільської міської ради, заслужений діяч мистецтв України Олександр Смик, заслужений художник України, член Національної спілки художників Микола Дмітрух, історик, археолог, педагог, краєзнавець, голова Тернопільської обласної організації українського товариства охорони пам’яток історії та культури Богдан Строцень.

Слова вдячності, захоплення, визнання і чудові квіти подарувала Євгену Удіну, який, до речі, кілька днів тому відсвяткував свій 84-тий день народження, начальниця управління культури і мистецтв Тернопільської міської ради Світлана Козелко.

Багато розповідав, згадував, навіть безпосередньо демонстрував найяскравіші роботи, зупинявся на історії створення деяких із них, описував Тернопіль своєї молодості, хвалився, які зміни свого часу вдалося внести у його зовнішній вигляд, і сам Євген Удін. Художник щиро дякував керівництву міста та управлінню культури за сприяння у втілення життя ідеї із передачею в дар картин та організацією виставки цих робіт, яка незабаром буде розгорнута в Українському Домі «Перемога».

А особливої атмосфери, неймовірної за своєю насиченістю, вишуканістю та шармом, додала усьому дійству музика, яку дарував присутнім Муніципальний Галицький камерний оркестр під орудою народного артиста України Василя Феленчака. Твори популярної сучасної, української та класичної музики, що звучали перед початком імпрези, створювали для картин, які були розставлені на мольбертах довкола, унікальне тло, на якому Тернопіль, зображений на них, виглядав по-особливому тепло і насичено. А виконана під час програми, музика ставила свої акценти на події, додаючи усьому, що відбувалося в залі, помпезності та урочистості.

Додамо, що Євген Удін планує подарувати Тернополю ще одну частину своїх робіт, і сподівається, що встигне дооформити колекцію до Дня міста.

2023  Галицький камерний оркестр  Шаблоны Joomlajoomla templates