logotype
image1 image1 image1

У концерті «Весняні мелодії» соло на скрипці виконала Оксана Довгань

Нову програму «Весняні мелодії» підготував для своїх шанувальників на завершення травня Муніципальний Галицький камерний оркестр під орудою народного артиста України Василя Феленчака. Відкрила концерт, який відбувся у неділю, 23 травня 2021 року, в Українському Домі «Перемога», прекрасна і ніжна «Весна» Антоніо Вівальді – концерт для скрипки з оркестром. Соло на скрипці виконала концертмейстер оркестру Оксана Довгань. Також у її сольному виконанні прозвучали мрійливі і ніжні, сповнені французького шарму та ностальгії «Вітряки» Мішеля Леграна, теж аранжовані для скрипки з оркестром, романтична та задумлива «Мелодія» румунського автора Іона Попеску. А от відома пісня «Дим», написана американським композитором Джеромом Керном для Бродвейського мюзиклу «Роберта», цього разу в інструментальному викладі для оркестру і двох скрипок розповіла про людські почуття, про які ми думаємо, що вони існують, але насправді так часто виявляються лише ілюзіями, здатними зникнути, розчинитися, мов дим.

Відтак музика своєю проникливістю та експресією у відповідь на ці емоції і радитиме змін, свіжого вітру в обличчя, а не лише давньої ностальгії та печалі. Почути все це, зрозуміти і пережити слухачі змогли із діалогу двох скрипок, який вели солісти Роман Голиборода та Оксана Довгань.

Для Оксани Довгань грати сольні партії в оркестрі – звична справа, адже вона працює в Галицькому камерному з 2003 року. Саме тоді скрипалька стала і концертмейстером оркестру. За її плечима на той час вже був досвід роботи в оркестрових колективах. Так, ще під час навчання в Тернопільському музичному училищі імені Соломії Крушельницької грала у камерному та симфонічному студентських оркестрах. Потім, вже у Львівській консерваторії, де навчалась по класу викладача Юлії Онищенко, працювала із оркестром Георгія Павлія «Перпетум Мобіле», а разом із фестивальним оркестром «Львів ІNSO», яким керував Гунгард Матеас, виступала з гастролями у Польщі та Швейцарії.

На даний час виконавську кар’єру у Галицькому камерному оркестрі Оксана Довгань поєднує із викладанням на кафедрі музикознавства та методики музичного мистецтва факультету мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, є кандидатом педагогічних наук.

А повертаючись до програми «Весняні мелодії», то у ній також ніжно і світло звучали «Мрії кохання» Ференца Ліста, європейським настроєм та вишуканістю сповнили її вальс Йогана Штрауса «Голубий Дунай» та «Полька піццикато». На теми кохання й закоханості, стриманості та шалу почуттів спілкувалась із глядачами музика Генрі Манчіні. А справжнього «смачного» та дзвінкого джазу додали концертові твори Лероя Андерсона.

2023  Галицький камерний оркестр  Шаблоны Joomlajoomla templates