logotype
image1 image1 image1

Ім’я Соломії Крушельницької особливе для тернополян. Ця всесвітньо відома оперна співачка в дитинстві мешкала неподалік Тернополя, а самому місті ходила на уроки музики та співу, виступала на найрізноманітніших заходах та концертах. Під час навчання в консерваторі у Львові і вже пізніше, перебуваючи за кордоном, Соломія намагалась час від часу приїхати додому, аби провідати батьків. Впродовж  усього свого життя співачка вважала Тернопіль своєю малою Батьківщиною, куди постійно линула душею.

Саме тому чергову концертну програму Муніципальний Галицький камерний оркестр вирішив присвятити 150-річному ювілею видатної  жінки, музиканта, педагога, неймовірного таланту та слави співачка Соломії Крушельницькій.

А сам проєкт під назвою «Співучими стежками Соломії»  оркестр вирішив зробити соціальної спрямованості, у вигляді  лекції-концерту, і який демонструвати молодому поколінню - учням та студентам. Саме тому два таких концерти в межах проєкту відбулись для учнів Української гімназії імені Івана Франка та студентів ЗУНУ.

Програма концерту включала музику українських композиторів Якова Степового та Миколи Лисенка, з яким, до речі, Соломія листувалась і дуже-дуже цінувала, зразки арій із опер у інструментальній версії виконання, які прославили співачку Соломію Крушельнницьку на різних сценах світу - Верді «Тріумфальний марш», Пуччіні «Мадам Батерфляй» та Арія Лауретти, Россіні «Сорока крадійка», Бізе «Кармен» Марш Тореадора. Окрему сторінка програми була присвячена Соломії як патріотці і популяризаторці української пісні. Адже усі свої сольні виступи співачка завжди завершувала піснями свого народу – українськими піснями. Саме тому у концерті звучали твори «Ой під вишнею» та «Сусідка».

А завершувала концерт прониклива і ніжна «Аве Марія», нагадуючт про те, що через роки співачка таки повернулась у шані до рідного Тернополя, поставши у бронзі у центральному сквері міста.  

2024  Галицький камерний оркестр  Шаблоны Joomlajoomla templates