logotype
image1 image1 image1

«Великодня радість лине із небес» у музиці від Муніципального Галицького камерного оркестру

Великодні свята завжди сповнені особливого настрою – світлого, теплого, натхненного. Недарма кажуть, що у ці дні Великодня радість лине із небес… Саме ці слова й стали лейтмотивом концерту, який колектив Муніципального Галицького камерного оркестру подарує тернополянам та гостям міста у четвер, 23 квітня. Саме цю ідею і втілював в життя маестро Василь Феленчак, добираючи до програми твори, що світлим й трепетним, хоча часом і тривожним та меланхолійним звучанням, розповідатимуть слухачам про перемогу життя над смертю, добра – над злом, любові – над умовностями і часом, а віри – над розчаруванням та зневірою.

Так, «Весна» Антоніо Вівальді вкотре з впевненістю і оптимізмом доведе, що життя починається з природи, яка завжди по-особливому зачіпає струни людської душі появою перших квітів, прильотом птахів, безкрайньою синню високого весняного неба… Польки Йогана Штрауса та Генрі Манчіні нагадають, що життя не буває без радощів, і їх потрібно бачити та помічати всюди, навіть у щонайменшій буденній дрібниці, – милій дитячій посмішці, раптом сказаному слові, яке так давно хотілося почути, випадковій зустрічі зі старим другом, якого не бачив уже багато років…

 

Про визнання величі людського життя та про те, що ми так часто не встигаємо оцінити значення тієї чи іншої людини для нас, усвідомлюючи це тільки тоді, коли втрачаємо її, розкаже «Елегія» узбецького композитора Валерія Сапарова. Історію Ромео і Джульєтти, – закоханих, імена яких відомі всьому світу, які силою своєї любові побороли смерть, адже живуть і досі у людській пам’яті, засобами музики передасть фантазія Петра Ілліча Чайковського «Ромео і Джульєтта». Про плинність часу та його сутність, нагадає «Львівська Табулятура» у транскрипції Мирослава Скорика, завдяки якій так легко буде сприйняти думку, що життя без смерті не буває, і саме Воскресіння Ісуса Христа допомагає зрозуміти, що смертю можна смерть подолати. А дзвінкі мелодії Великодніх пісень створять ауру справжнього свята. Завершить концерт своїм впевненим, переможним звучанням «Гімн Третього тисячоліття» польського композитора Кароля Шимановського – твір, який прославляє життя, людину з усіма її цінностями, переконуючи в тому, що все у нас обов’язково буде добре.

Відбудеться концерт Муніципального Галицького камерного оркестру «Великодня радість лине із небес» 23 квітня в залі Українського дому «Перемога». Початок о 19 годині.

2023  Галицький камерний оркестр  Шаблоны Joomlajoomla templates