logotype
image1 image1 image1

«Три молитви Митрополита» - свято Любові, якої багато не буває

Мистецьке дійство «Три молитви Митрополита» за участі Муніципального Галицького камерного оркестру, яке пройшло на високій хвилі натхнення, у живому поєднанні музики і слова, нікого не залишило байдужим. Доторкнувшись  до величі думок і прагнень Владики, дізнавшись про невідомі віхи його біографії, зрозумівши його біль та тривогу за долю України, слухачі зовсім по-новому змогли поглянути і на події нашого сьогодення. Відбувся захід 22 листопада в Українському Домі "Перемога".

 

 Автор сценарію та ведучий програми, поет Олег Герман представив глядачам уривки зі споминів матері Владики Андрея, фрагменти його з Пасторських листів, звернені до молоді, учительства, селян, громади з питань освіти, культури, роздуми Митрополита про долю Церкви та майбутність України. Під час дійства мудрі напутини Отця прозвучали у глибокому мистецькому поєднанні з музикою Баха, Бортнянського, Генделя, Скорика, Альбіноні у виконанні Муніципального Галицького камерного оркестру (художній керівник і диригент, заслужений артист України Василь Феленчак).

Завдяки слову і музичним образам, слухачі отримали можливість поринути у світ помислів нашого духовного велета, переступивши три пороги його долі, відображені у трьох молитвах Митрополита, що є прекрасним зразком виховання молоді та сприяння зміцненню українського духу.

На початку програми із вступним словом про Митрополита Андрея та значення таких дійств, присвячених пам’яті Владики, для сучасних українців виступив Вікарій з питань стратегії розвитку Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії УКГЦ, Декан м.Тернополя, Протоієрей доктор Віталій Козак.

Ось якими враженнями від перегляду програми «Три молитви Митрополита» поділились тернополяни у соцмережах.

«…Справжня велич і святість людини - в простоті. Богоподібна простота - це постійний і безкомпромісний вибір лише на користь добра. Простота - величезне благо й достоїнство Людини. Ще раз переконалася у цьому на мистецькій імпрезі «Три молитви Митрополита», присвяченій главі Української греко-католицької Церкви Андрею Шептицькому. Щаслива, що мала змогу причаститися Його Словом, Словом Людини, душа якої не двоїлася на добро і зло. Сердечно дякую тернопільському поету Олегові Герману та колективу Муніципального Галицького камерного оркестру під керівництвом Василя Феленчака за чудове дійство - гармонію, за пережиті емоції... Прозвучали перші акорди, пролунало слово - і в тебе з шелестом сипучого срібла випросталися гігантські крила, які підняли тебе в якісь блаженні емпіреї... Андрей Шептицький устами Олега Германа говорив душі щось стражденне, але горде і радісне, заливаючи душу світлом. Низький уклін за свято Любові, якої "багато не буває"!!!»

Галина Груць

«…Пане Олеже Михайловичу! Є вина, що веселять серце чоловіка, а є ВИНО, у якому МУДРІСТЬ, себто вино переісточене, Євхаристійне. Дякую Вам за великий дар «Трьох молитов…», за настрій Божественної любові, за Дар Вашого Слова на крилах Оркестру пана Васила Андрійовича Феленчака».

Богдан Коропецький

«… Щиро дякую-дякуємо за запрошення на таке розкішне мистецьке дійство, яке ми мали змогу переслухати, переглянути і передумати. Оркестр звучить пречудесно.

Порада: там, де п.Герман читає настанову Митрополита про плекання і замилування українським мистецтвом, зокрема піснею,… щось дала б таке, де добре прослуховуються відомі українські лейтмотиви. Знаю, що оркестр має такі твори»…

З повагою п.Марія Крупа з дочкою Наталею.

Інші відгуки від програми «Три Молитви Митрополита», які залишили слухачі у Книзі відгуків Галицького камерного оркестру, можна прочитати тут.

2024  Галицький камерний оркестр  Шаблоны Joomlajoomla templates