logotype
image1 image1 image1

Артисти оркестру на зустрічі з Блаженнішим Святославом виконали фрагменти з програми «Три молитви Митрополита»

У Тернополі з пастирським візитом 10 грудня перебував Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук). В Архикатедральному Соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці Предстоятель УГКЦ очолив Молебень за мир і спокій в Україні. Спільну молитву склали духовенство, тисячі тернополян, представники обласної та міської влади – голова обласної ради Віктор Овчарук, голова ОДА Степан Барна, міський голова Тернополя Сергій Надал.

Після молитви представники духовенства разом з вірянами пішої ходою зі свічками пройшли центром міста до Української гімназії імені Івана Франка. Саме в цьому приміщенні в 1901 році побував Митрополит Андрей Шептицький і мав зустріч з учнями та педагогами. Відтак меморіальну дошку на честь Владики Андрея було встановлено на фасаді гімназії. Блаженніший Святослав та митрополит Василій провели чин освячення цього меморіалу.

«Дякуємо митцям, доброчинцям, усім хто долучився до вікриття цієї дошки, – звернувся до тернополян під час своєї проповіді Блаженніший Святослав. – І запитаймо себе: «А що означає для нас, пам’ятати про митрополита Андрея? Що означає для нас оця дошка, яка буде помагати нам про нього не забувати?». Пам’ятати про митрополита, – означає втілювати у сьогодення, у наше життя його думки, його ідеї, його заповіти. Ми знаємо, що коли він відвідав цю гімназію у Тернополі, він лишив дуже простий, але глибокий заповіт для українських дітей. Він їм сказав дослівно так: «Будьте вірними церкві і Україні». Що це означає? Найперше – бути добрими християнами, жити згідно 10 заповідей Божих, втілювати християнську віру у наші щоденні вчинки. Жити праведно, так як жив праведний митрополит. Митрополит Андрей вчив українську молодь бути патріотами. Він казав, що український патріотизм – це є не що інше, як християнська любов до своєї землі, до свого народу, до своїх найближчих. Християнин не має права не бути патріотом. Він казав: «Любіть Україну не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою, невтомною працею…» Сьогодні цей заповіт митрополита Андрея втілюють наші воїни на фронті, які віддають своє життя за Україну, будучи вірними їй».

Після церемонії освячення меморіальної дошки предстоятель УГКЦ піднявся до актової зали гімназії, де зустрівся з учнівським та педагогічним колективами. Також під час цієї зустрічі поет Олег Герман спільно з Муніципальним Галицьким камерним оркестром під орудою Василя Феленчака представили фрагменти мистецької програми «Три молитви Митрополита», присвяченої 150-річчю від дня народження Андрея Шептицького.

Перед від’їздом Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав сфотографувався з колективом оркестру, педагогами школи та усіма присутніми в залі.

2024  Галицький камерний оркестр  Шаблоны Joomlajoomla templates