logotype
image1 image1 image1

Галицький камерний долучився до мультикультурного молодіжного мистецького фестивалю «Ференц-фест» у Бережанах

У Бережанах впродовж трьох днів тривав мультикультурний молодіжний мистецький фестиваль «Ференц-фест». 7, 8 та 9 травня історики, музиканти і просто небайдужі до мистецького життя люди зібрались у старовинних Бережанах, щоб долучитися до історії нашого краю, відчути угорський колорит, поспілкуватись із гостями з Мукачево, послухати різні варіанти яскравого та самобутнього чардашу. А відбувався задля вшанування Ференца Ракоці ІІ — особи, яка об'єднує всі країни Вишеградської групи, і в українських Бережанах 313 років тому проголосив свою знамениту "Відозву".

 

 Отже, це сталося і 1707 році. Саме тоді Ференц Ракоці, як керівник антигабсбурзької національно-визвольної війни угорського народу, склав цей унікальний документ, який став початком боротьби угорців за незалежність.

Розповідаючи про цю особистість варто сказати,що Ференц Ракоці ІІ – це постать в історії Угорщини рівна Богдану Хмельницькому – в історії України. Ференц сім років мешкав у Бережанському замку, і тут він проголосив свою знамениту «Відозву» із закликом до національного повстання, зумів створити власну державу зі столицею у м. Мукачево. Постать Ференца Ракоці ІІ дотична як до історії Угорщини й України, так і до минулого Польщі, Словаччини, Чехії, Туреччини.

Відтак до участі у фестивалі "Ференц-Фест" у Бережанах були запрошені угорці із міста Берегово Закарпатської області, делегації з Угорської республіки, представники дипломатичних відомств. Були передбачені пізнавальна, розважальна, спортивна, концертна, дитяча, кулінарна програми. Ключовим партнером є Закарпатський угорський інститут у м. Берегово, що носить ім’я Ференца Ракоці ІІ.

Колектив оркестру долучився до участі у найцентральнішому елементі музичної програми дійства – коло чардашу, який виконували по черзі усі музичні колективи, присутні на фестивалі. Окрім «Чардашу» Монті, до концертної програми Галицького камерного увійшли «Угорська рапсодія» та «Мрії кохання» Ф.Ліста, «Угорський танець №5» Й.Брамса,  «Гумореска» А. Дворжака, Увертюра до оперети «Летюча миша» Штрауса, «Ода до радості» Бетховена та інші твори.

А загалом, програма «Ференц-фесту» включала:

7 травня, 16:00 – Лекція-презентація сучасної, у тому числі закарпатської угорської літератури викладачів Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ, Єлизавети Барань та Маріанни Брензович (Літературний музей м. Бережани у Ратуші), 19:00 – Відкриття виставки живопису у Бережанському замку.

20:00 – Лекторій «Конституційні витоки» та дискусія науковців біля каміну (Бармак М., Левчук І., Ткачов С., Бич В., Парацій В., Музичка М.)

8 травня, неділя. 13:00 – Урочиста інсценізація зустрічі Ф. Ракоці та Сенявських на Ринку перед Ратушею. Флеш-моб «Весна красна».

14:00 – Костюмована хода під духовий оркестр до замку

14:20 – Відкриття фестивалю. Вітальне слово організаторів та урочисте зачитування маніфесту Ференца Ракоці ІІ угорською та українською мовами.

15:00 – Чардаш-рондо – музично-танцювальний марафон віртуозів чардашу (за участі музичної групи Sodr) та майстер-клас для бажаючих навчитися танцювати чардаш

16:00 –Концертно-розважальна програма за участі місцевих колективів та гостей міста, у концертній програмі також візьмуть участь дорослі і дитячі колективи з Берегово, Бережан, Козови. Буде ще стрільба з лука, фотографування в історичних костюмах, майстер-класи з писанкарства. І все це під аромати угорських та українських страв.

20:00 – Музичний проект «Слимак» та джем-сейшн /ANDZH/Гич-оркестр/TikTu /Nameless

22:00 – Феєр-шоу на вежах замку

9 травня, понеділок 10:00 – Від’їзд учасників та гостей. 11:00 – Вшанування воїнів Першої світової війни: - Українських січових стрільців в с. Семиківці та Соснів, Відвідини могили 308-го угорського піхотного полку (с. Раковець)

Захід відбувся за підтримки Тернопільської обласної державної адміністрації, Бережанської райдержадміністрації, Бережанської міської ради, БМГО "Рідне місто", ДІАЗ у м. Бережани, Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ, Клубу історичних реконструкцій Тернополя.

2024  Галицький камерний оркестр  Шаблоны Joomlajoomla templates