logotype
image1 image1 image1

Галицький камерний відкрив ювілейний XXV концертний сезон музикою українських композиторів

Відкриття сезону – це завжди свято, особливо коли цей сезон – ювілейний. В житті Муніципального Галицького камерного оркестру така подія відбулась уже 25-тий раз поспіль. Дуже символічним було те, що у програмі звучала українська музика, - твори тих композиторів, які не настільки часто включають у популярні програми, щоб слухачі їх могли їх впізнавати з перших нот. Однак саме завдяки музиці Василя Барвінського, Дмитра Бортнянського, Мирослава Скорика, Миколи Лисенка слухачі, присутні на концерті, отримали можливість пережити і відчути по новому ті чи інші сторінки музичної історії України.

 

«Концерт для чембало (клавесину) і струнного оркестру», «Варіації в українському дусі», «Львівська табулатура», - ці твори, яким передувала докладна розповідь про них ведучих концерту Олени Лайко та Михайла Зубика, стали для багатьох присутніх справжнім відкриттям. Разом із тим, цікавих акцентів на їхньому фоні додали програмі інструментальні обробки українських народних пісень «Сусідка» та «Ой під вишнею», які зробив відомий український композитор Ростислав Бабич.

Ще одну особливість мала цьогорічна програма з нагоди відкриття сезону. Нотами щему та печалі за тим, що минуло і ніколи не повернеш, бриніла музична замальовка, присвячена відомому тернопільському фотохудожнику та арт-дизайнеру, доброму другу Галицького Камерного Олегові Качалу, який через важку хворобу рано і несподівано пішов з життя. В його світлу пам’ять прозвучали «Молитва» Василя Барвінського та «Аве Марія» Баха-Гуно.….

«…Ви представили серйозну українську класичну музику, яка доводить висоту та довершеність українського музичного мистецтва», «…дякуємо за драматично-урочистий настрій, який Ви створили на концерті», - ось які враження залишили після дійства глядачі.

2023  Галицький камерний оркестр  Шаблоны Joomlajoomla templates