logotype
image1 image1 image1

Бережансько-Почаївські гастролі Галицького камерного

Важливими подіями цьогорічної осені стали для Галицького камерного два концерти, які були різними за своїм настроєм, музичним наповненням, але особливі та схожі в контексті вражень від спілкування з публікою та емоцій, які від цього отримали артисти. Це виступи оркестру у у Бережанах та Почаєві. Перший із них мав назву «Романтика осінніх мелодій». Спочатку планувалося, що відбудеться захід на відкритій сцені у дворику монастиря Отців Бернардинів. Однак цим планам завадив дощ. Тому захід довелося проводити безпосередньо в приміщенні монастиря – у довгому монастирському коридорі.

Там розставили крісла, і на дві години він став імпровізованою концертною залою із унікальною акустикою. Високі склепіння, стрілчасті вікна – все це нагадувало декорації з фільму про мушкетерів чи лицарів, а звуки скрипок, які плили між ними, перетворювали концерт у щось особливе, сповнюючи все довкола таємничістю, містикою  та неповторним шармом. А розпочалась зустріч духовним словом отця Михайла Бугая.

Глядачів на концерт прийшло стільки, що крісел для всіх не вистачило. Декому навіть довелося стояти, але це не завадило отримувати задоволення від музики, яка звучала. І була вона надзвичайно різною: вальси Штрауса чергувалися із рок-буггі та українські народні пісні – «Сусідка» та «Ой під вишнею» мирно співіснували із соул-босса новою, «Самотній пастух»  та «Опале листя» із «Мріями кохання» Ліста та «Угорським танцем» Брамса.

Однією з родзинок програми став твір Мирослава Скорика «Мелодія», який на фінал заходу Галицький камерний виконав із народним самодіяльним жіночим хором «Gloria» під керівництвом Євгенії Біркової.

Особливого мистецького наповнення дійству додала виставка картин засновника Бережанської музичної та художньої шкіл, заслуженого майстра народної творчості Миколи Бездільного.

Ось якими думками поділились після концерту Надія Волинець: «Бережани переповнені романтикою мелодій, які Ви, шановні оркестранти, сьогодні нам дарували. Вдячні за віртуозність, за вишукані елегійні етюди ведучих! Нових Вам вдячних слухачів, а нам від Вас – нових творів і таких незабутніх вражень».   

Організатор концерту Ірина Драбик потім сказала: «Величезною радістю як для артистів, так і для тих людей, які підтримали і вклали свою працю у творенні концерту є ви – слухачі, ваші зачаровані музикою очі, захоплюючі післяконцертні враження… і повністю заповнена (близько 200 чоловік) аудиторія, яка поповнилися гостями з Жукова, Монастириська, Підгаєць, Тернополя».

А ще однією зустріччю із публікою, так би мовити, «на гастролях», став для Галицького камерного концерт у Почаєві з нагоди Дня захисника Вітчизни. Відбувся захід за ініціативи міського голови Почаєва Василя Бойка у місьцевому Будинку культури. Вітаючи усіх присутніх зі святом, висловлюючи вдячність захисникам, оркестр виконав програму із творів українських композиторів, популярних мелодій.

"Ми дуже раді бачити вдруге вас у нашому місті! Зачаровані вашим виконанням, вдячні за неймовірно красивий репертуар. Дякуємо, що в День захисника України Ви були з нами і подарували нам цей чудовий незабутній концерт", - ділились враженнями глядачі після концерту. 

"... Варто раз почути, щоб пам'ятати на все життя! Ви вирвали нас на цілу вічність із сірої реальності..."

 

2023  Галицький камерний оркестр  Шаблоны Joomlajoomla templates