logotype
image1 image1 image1

Муніципальний Галицький камерний оркестр запросив тернополян на концерт органної музики

10 травня, вперше в Тернополі, Муніципальний Галицький камерний оркестр під орудою народного артиста України Василя Феленчака запросив тернополян та гостей міста на концерт органної музики. Відбулось дійство в Українському Домі «Перемога».

«У часі Великодніх свят, коли всі вшановують Христове Воскресіння, для кожної людини є важливим відчути воскресіння своєї душі у стремлінні до світлого життя, – розповів Василь Феленчак перед концертом. – Відтак наша програма органної музики і покликана сформувати слухачеві внутрішній піднесений душевний стан та відшукати гармонію з навколишнім світом. Допоможе в цьому музика Й. Баха, Г. Генделя, Т. Альбіноні, – музика перехідного періоду від барокко до класицизму, якій у майстерності поліфонії та контрапункту немає рівних і сьогодні. Так, прослухавши філософськи насичену «Арію» Й. С. Баха, слухач зможе насолодитися легкою і водночас могутньою, величною, сповненою енергії та кипучості життя музикою Г. Генделя. Не менш відомою для шанувальників класики є і третя музична постать того часу – Т. Альбіноні, твори якого звучатимуть у програмі. Так, його знамените «Адажіо» досить актуальне і сьогодні, а мелодія сольної скрипки в «розмові» з партією органу є драматичною і нагадує стан людини під час сповіді». 

 

 За словами Василя Феленчака, музика цього періоду пройнята глибоким релігійним почуттям і, разом із тим, філософською глибиною. Вона служить людям більше трьох століть і допомагає сприйняти життя як безцінний Божий дар.

Звучали у концертній програмі твори для органа й інших композиторів – В.А. Моцарта, Ст. Макмануса.

2023  Галицький камерний оркестр  Шаблоны Joomlajoomla templates